piatok 6. septembra 2013

Natural conditioner for hair

Včera som našla perfektné recepty na prírodný kondicionér na vlasy. A keďže som už dávno nepridala nič z tejto mojej obľúbenej kategórie, musím to rýchlo napraviť :D.

Suché vlasy
Olivový olej a vajcia
Zmiešajte tri lyžice olivového oleja (najlepšie extra virgin) a dve vajcia. Túto zmes potom vmasírujte do vlasov a počkajte 20 minút. Nakoniec opláchnite.
Pozitívne účinky: olivový olej hydratuje vlasy, aby sa nelámali a proteiny vo vajciach podporia zdravý rast vlasov.

Dry hair
Olive oil and eggs
Mix three tablespoons of olive oil (preferably extra virgin) and two eggs. This mixture then massage into hair and wait 20 minutes. Finally rinse.
Positive effects: olive oil moisturizes the hair and protein in the eggs will promote healthy hair growth.

Všetky typy vlasov
Avokádo a med
Vydlabte avokádo a pridajte k nemu lyžicu medu. Zmes vmasírujte do vlasov a nechajte pôsobiť 20 minút. Potom opláchnite.
Pozitívne účinky: Avokádo obsahuje veľa vitamínov a živín ako je napr. vitamín E a proteiny, ktoré vlasy udržia zdravé. Med je antibakteriálny.

All hair types
Avocado and honey
Mix the avocado with a spoon of honey. Massage the mixture into the hair and leave on for 20 minutes. Then rinse.
Positive effects: Avocados contain many vitamins and nutrients such as vitamin E and proteins that keep the hair healthy. Honey is antibacterial.


Masnejšie vlasy
Jablčný ocot a citrón
Zmiešajte štvrť šálku jablčného octa s nastrúhanou kôrou z jedného citrónu. Potom nechajte 15 minút pôsobiť a nakoniec opláchnite.
Pozitívne účinky: Jablčný ocot odstráni z vlasov usadené kozmetické prípravky a vlasy budú mäkšie a lesklejšie. Navráti vlasom ich pH, je antibakteriálny a odstráni lupiny.

Oily hair
Apple Cider Vinegar and Lemon
Mix a quarter cup of apple cider vinegar with grated rind of one lemon. Then applied for 15 minutes and finally rinse. 
Positive effects: Apple cider vinegar remove from established hair beauty products and hair will be softer and shinier. Vinegar return hair to its natural pH, is antibacterial and removes dandruff.

Suché vlasy a suchá pokožka hlavy
Banán, med a mandľový olej
Zmiešajte polovicu banánu, dve lyžice medu a niekoľko kvapiek mandľového oleja. Zmes vmasírujte do vlasov, prikryte čiapkou do sprchy alebo fóliou a nechajte pôsobiť 20 minút. Potom opláchnite.
Pozitívne účinky: Banán hydratuje vlasy, zjemní ich a upokojí svrbenie pokožky.


Dry hair and dry scalp
Banana, honey and almond
Mix half banana, two tablespoons of honey and a few drops of almond oil. Massage the mixture into the hair, cover with a shower cap and leave on for 20 minutes. Then rinse.
Positive effects: Banana moisturizes hair, soften and soothe the itchy skin.